Programm

Elustiil ehk elulaad on viis, kuidas inimene elab. Inimese elustiili mõjutavad väärtused, hoiakud ja elutingimused. Elustiil koosneb huvidest, arvamustest ning käitumuslikest eelistustest. Meie elustiil mõjutab otseselt meie tervist, aga ka maailma meie ümber.

Konverentsi eesmärgiks on muuta osalejad teadlikumaks oma elustiilist ning selle mõjust neile endale (sh vaimne ja füüsiline tervis, isiklik areng, majanduslik olukord) ja maailmale (nii keskkondlikus, sotsiaalses kui majanduslikus kontekstis) ning teha seeläbi jätkusuutlikumaid valikuid nii enda kui maailma jaoks.

Reede, 15.09

Päeva teema Ettevõtlus & töö kui elustiil
Mis küsimustele päev vastab?Mis on elustiil? Kuidas see ühiskonnas kujuneb? Kuidas töö mõjutab elustiili ja vastupidi?
Kell

Põhiprogramm (saal 1)

Põhiprogramm (saal 2)

Senati programm

9:00-10:00

Kogunemine ja hommikukohv

9:15-10:00

Merlin Mängel (JCI Estonia). Konverentsi sissejuhatus esmaosalejatele

10:00-10:15

Konverentsipäeva avamine

10:15-11:00

Meelis Kitsing (EBS). Mis on elustiil? Kuidas mõjutab maailmas toimuv (majandus, tehnoloogia areng, poliitiline olukord, keskkond jpm) meie elustiilivalikuid ning kuidas mõjutavad meie elustiilivalikud maailma?

11:00-11:30

Heliina Teder (JCI Toompea president). Juhendatud networking (etteantud küsimused)

Merlin Mängel (JCI Estonia). Täidesaatvate asepresidentide program

11:30-11:45Sirutuspaus
11:45-12:30

Paneeldiskussioon elustiiliäri viljelejatega: Erki Veiko, Robert Miller, Ellyt Talv

Merlin Mängel (JCI Estonia). Täidesaatvate asepresidentide program

12:30-13:30Lõunapaus
13:30-14:15

Hiie-Liin Tamm (Scoro). Kogemuslugu: Digitaalse nomaadina välismaal

Jana Budkovskaja (Prototron)
Töötuba: Hobist ärini. Praktilised nõuanded ettevõtte alustamiseks (sh äriidee leidmine)

14:15-15:00

Anna-Maria Mikaberidze (Beast). Kuidas teha globaalset äri ning ehitada kirega ja samas hoida elu tasakaalus

Jana Budkovskaja (Prototron)
Töötuba: Hobist ärini. Praktilised nõuanded ettevõtte alustamiseks (sh äriidee leidmine)

15:00-15:15Kohvipaus
15:15-16:45

Triin Põldme-Uibo (Ma olen.) Töötuba: Minu tööelu disain

Senati töötuba

16:45-17:00

Päeva kokkuvõte moderaatori poolt

18:00-20:00

Senati õhtusöök

20:00-22:00

Peeter Pariku 27. bowlinguturniir

Laupäev, 16.09

Päeva teemaIsiklik elustiil
Mis küsimustele päev vastab?Milline on minu elustiil? Millist elustiili tahan? Kuidas sinnapoole liikuda?
Kell

Põhiprogramm (saal 1)

Põhiprogramm (saal 2)

Senati programm

9:30-10:00

Kogunemine ja hommikukohv

10:00-11:30

Age Rosenberg (Headflow). Eneseanalüüs: milline on minu elustiil ja millist elustiili tahan? (väärtused, harjumused, identiteet)

Elmo Puidet (SA Viljandimaa arenduskeskus) & Ene Seidla (HAL Koolitus). Töötuba: „Kas see, mis meie vahel juhtus, oli mentorlus?“

11:30-11:45Kohvipaus
11:45-12:45

Khris-Marii Palksaar (Miltton). Kuidas ootamatuste, ennustamatuse ja pidevate muutustega hakkama saada?

12:45-13:30

Maret Kesküla (@lihtsalt.rahulikult). Kuidas puhata ilma süümekateta? Aeglane elufilosoofia ja päriselt puhkamine?

Alo Lõoke (SA Liikumisharrastuste Kompetentsikeskus). Liikumine igaühe elustiili osaks. Kas oled selleks valmis?

13:30-14:30Lõunapaus
14:30-15:45

Jekaterina Tint. Töötuba: Mida teha, et saavutada finantsvabadus?

Greta Pudan. Töötuba: Sotsiaalmeedia mõjud elustiilile

15:45-16:00

Päeva kokkuvõte moderaatori poolt

18:00-23:30

Gala

Senati baar

23:30-....

Afterparty

* Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi.

Esinejad

Meelis Kitsing

Aino-Silvia Tali

Aastakonverentsi modereerib Aino-Silvia Tali.

Aino-Silvia Tali on Helmes Grupi õppe- ja arenguvaldkonna juht, mentor ja coach. Tema eesmärk on ise elada võimalikult tervet, õnnelikku ja tasakaalus elu ning toetada selles ka teisi. Armastab loodust ja matkamist.

Tal on magistrikraad ettevõtluses ja tehnoloogia juhtimises ning ta on juhtimiscoach (Academy of Executive Coaching sertifikaat). Hiljuti lõpetas  toitumisnõustaja väljaõppe Rahvatervise Akadeemias. Paljude klientidega, kes pöörduvad tema poole juhtimisalaste küsimustega, jõutakse tihtipeale hoopis vundamendini: uni, toitumine, liikumine, head suhted ja vaimne tervis.

Enne Helmest töötas ta edukates Eesti idufirmades Fortumo (tänaseks Boku) ja Testlio ning asutas ka ise sõpradega rohe-idu Circup, missiooniga vähendada ühekordset plastikut. Täna toetab ta iduettevõtteid mentorina.

LinkedIn

Meelis Kitsing

Meelis Kitsing

Aastakonverentsil esineb EBSi rektor ja professor Meelis Kitsing.

Meelis Kitsing on raamatu “The Political Economy of Digital Ecosystems” autor. 30-aastase karjääri jooksul on ta töötanud era- ja avalikus sektoris ning ka ülikoolides Euroopas ja Ameerika Ühendriikides.

Konverentsile tuleb Meelis Kitsing rääkima teemal, mis on elustiil ja kuidas mõjutab maailmas toimuv meie elustiilivalikuid ning kuidas mõjutavad meie elustiilivalikud maailma.

Ebs.ee/en/contacts/meelis-kitsing

 

 

Robert Miller

Robert Miller

Robert on üks reedel paneeldiskussioonis osalejatest.

Robert armastab seda, et ta elu vürtsitavad niivõrd paljud erinevad rollid. Ta on korraga kolme poja isa, haldab pereettevõtet Juustukuningad, kirjutab ja esitab artistinime Robert Lõvi alt muusikat, toodab koos abikaasa Liisu Milleriga loodud ettevõttes ägedatele brändidele visuaale ja vastutab Eesti Pereettevõtjate Liidus tuleviku põlvkonna juhtimise eest. Oma elustiili kirjeldab sõnadega: loominguliselt kaootiline, voolav, siduv.

Juustukuningad.ee

Robert Lõvi Muusika

Instagram (@lovirobert)

Instagram (@liisumiller)

Eesti Pereettevõtjate Liit

YFU

Erki Veiko

Erki Veiko

Erki on üks reedel paneeldiskussioonis osalejatest.

Talle on olulisim oma kahe pisikese lapsega aega veeta. Nemad on tema käive ja kasum ja soojamaa reis. Samal ajal on tal soe tunne näha tuttavaid nägusid IT Kolledži, Elioni, Skype, Fortumo ja Testlio päevadest tööstusi “disruptimas” ja väärt sisu “eruptimas”. Ehk ühel päeval on ta jällegi nende uutel jahtidel diile klõusimas, seni aga rõõmustab igahommikuse päiksetõusu üle ning sellest talle piisab.

Errier.men

LinkedIn

Ellyt Talv

Ellyt Talv

Ellyt on üks reedel paneeldiskussioonis osalejatest. Ta on Eesti brändi MySnack tegevjuht ning looja. Igapäevaselt rakendab enda toitumisnõustaja, põllumajanduslikke ja toiduainetööstuse alaseid teadmisi juba üle 10 aasta. Koostöös Aasia ja Euroopa tehastega imporditakse vitamiini- ning toitainete rikkaid snäkke ja vahepalasid.

Tema missioon on tuua inimesteni kasulikud ja puhtad snäkid ning vahepalad, mis sisaldavad maksimaalselt vitamiine ja toitained, välistades tarbetud lisaained.

Olles ise ka maasika- ja vaarikapõldudega toimetaja Lõuna-Eestis, siis tunneb ta lähedust ka teiste farmeritega.  Varasemalt on ta üles töötanud ka Gourmante brändi 115 toodet koostöös Vahemeremaade farmeritega.

Mysnack.ee

Instagram (@mysnack_eesti)

Facebook (MySnack)

Spotify (MySnack podcast)

Hiie-Liin Tamm

Hiie-Liin Tamm

Hiie-Liin on tulihingeline reisientusiast, kes on viimased kolm aastat praktiseerinud digitaalse nomaadi elustiili. Selle aja jooksul on ta pikemalt reisinud ja töötanud nii Aafrikas, Aasias, Lõuna-Ameerikas kui ka Euroopas. Päevasel ajal on Hiie-Liin IT ettevõttes Scoro täiskohaga värbaja, mis võimaldab tal teha kaugtööd pea igast maailma otsast. Lisaks kirjutab ta igapäevaselt reisiblogi, et jagada nippe ja kogemusi, et ka teisi inspireerida rohkem maailma avastama ja taolist elustiili proovima.

Hiieliinreisib.com

Instagram (@hiieliin)

Anna-Maria Mikaberidze

Anna-Maria Mikaberidze

Anna-Maria Mikaberidze on startup Beast’i kaasasutaja ja tegevjuht. Kui kõnnite tegutsemisjulguse piiril, kohtute seal Anna-Mariaga – noore naisega, kes on sündinud ja kasvanud Tallinnas ning oma kirgede toel loonud põneva karjääri. Teda on läbi elu saatnud armastus tehnoloogia, ettevõtluse, innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse vastu ning tänasel päeval saadab teda igapäevaselt see kombinatsioon Beast’i kaasasutaja ja tegevjuhi rollis. Beast on Eestis alguse saanud startup, mis võimaldab rentida Teslat 24/7 mitmes linnas üle Euroopa. Anna-Mariat kasutab enda elustiili iseloomustamiseks sõnu järjepidev, lõbus ja uudishimulik. Konverentsile tuleb Anna-Maria rääkima kuidas teha globaalset äri ning ehitada kirega ja samas hoida elu tasakaalus.

Beast.rent

Twitter (@unbelieva)

LinkedIn

Triin Põldme-Uibo

Triin Põldme-Uibo

“Oma tänasesse coachi ja arengutreeneri rolli on mind toonud muutused ja väljakutsed elus, töö inimestega ning otsus, mis vastas küsimusele – millist elu ma tegelikult elada tahan? Toetan alustamist, teel olemist ja ärategemist nii personaalsel tasandil kui ka tulen mängu meeskonna ning tiimijuhi arengus. Taustal pidevalt kaasas eesmärk, et me saaksime inimesena paremini aru, kuidas me toimime ja kus oma efektiivsust kaotame!”

Maolen.ee

LinkedIn

Instagram (@maolencoach)

Age Rosenberg

Age Rosenberg

Age usub, et teadlikkus loob vabadust. Ta on väljaõppinud NLP-coachina võtnud oma sihiks aidata inimesed isikliku (eelkõige tööalase) vabaduseni. Olles teadustöös sügavuti organisatsioonimuutusi uurinud, toetab ta ka kollektiivse teadlikkuse loomisel, et jõuda muutuste vabaduseni. Enne ettevõtjateele asumist süüvis Age põhjalikult organisatsioonikommunikatsiooni olemusse töötades 15 aastat kommunikatsioonieksperdina ning paralleelselt üle 10 aasta ka ülikoolis seda eriala õpetades. Sügisel kaitseb ta organisatsiooni muutumist põhjalikult uurivat doktoritööd.

Headflow.ee

Facebook (Headflow)

Khris-Marii Palksaar

Khris-Marii Palksaar

Khris on organisatsiooni arenduse konsultant ja psühholoog, kes igapäevaselt toimetab nõustamisagentuuris Miltton. Tema südameasjaks on inimeste jõustamine ja ebaefektiivsete mõtte- ning käitumismustrite muutmine nii töö- kui ka eraelus. Khrisi kütuseks juhtide ja tiimide enesetõhususe toetamisel Milttonis on usk ja teadmine, et inimeste arengusse panustamine toob lumepalliefektina kaasa järgmisi positiivseid muutusi nende koduorganisatsioonides ja ühiskonnas laiemalt.

LinkedIn

Maret Kesküla

Maret Kesküla

Maret Kesküla on inspireeriv naine, kes tegutseb aeglustamise koolitaja ja nõustajana ettevõttes Lihtsalt Rahulikult ning on AEGA ON taskuhäälingu saatejuht. Mareti kireks on inimeste julgustamine elada just endale sobiliku elutempoga. Seda ajal, mil meie üldine infoväli pigem soosib edukultust ning valikuterohkus tekitab tunde, et peaks kõike nüüd ja kohe proovima, tegema, tarbima. Maretit on inspireerinud nii teadmised psühholoogia haridusest, rahvusvaheline aeglase elustiili liikumine kui ka põnevad intervjuud AEGA ON taskuhäälingus. Just nende samade teadmiste ja inspiratsiooniga toetab ta oma jälgijaid @lihtsalt.rahulikult Instagrami kontol, koolitustel osalejaid, personaalse nõustamise kliente ja loomulikult kõiki JCI aastakonverentsil osalejaid.

Lihtsaltrahulikult.ee

Instagram (@lihtsalt.rahulikult)

Instagram (@aega_on)

Jekaterina Tint

Jekaterina Tint

Jekaterina on finantsspetsialist, rahatarkuse edendaja ja investor. Jekaterina annab ainet „Eraisiku rahandus“ Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja igapäevaselt tegeleb eraisikute ning ka ettevõtete finantsplaneerimisega.

Tema elustiili kirjeldavad märksõnad: eesmärgid, väärtused, lihtsus.

„Edukas inimene on see, kes saavutab püstitatud finantseesmärgid! Mis rahalisi eesmärke oled sina endale püstitanud?“

Moneysmarterme.eu/et

Instagram (@jekaterinatint)

Alo Lõoke

Alo Lõoke

Alo on värske lapsevanem, 2 tütre isa. Igapäevatöös arendab liikumisharrastust ja veab Eesti liikumispööret. Tema unistus on teha liikumine iga eestlase loomulikuks elustiili osaks. Tööalaselt on toimetanud Tartu Ülikoolis erinevates rollides – arendanud õpetajakoolitust ja olnud Narva Kolledži õppedirektor, turundanud Rahvusooperit Estonia ja arendanud Eesti Terviseradade võrgustikku. Ühiskondlikud tegevused ja ühiskonna areng on koondnimetus, millesse ta on senise elu panustanud.

Liikumisaasta.ee

Facebook (Liikumisaasta)

Facebook (Alo Lõoke)

Instagram (@alolooke)

LinkedIn

Greta Pudan

Greta Pudan

Greta peamised kogemused pärinevad Google’ist, kui ta töötas Google’i Dublini kontoris ligi 5 aastat. Peale kodumaale naasmist suundus paariks aastaks müügivaldkonda IT alale ja peagi kutsuti tagasi digiturunduse valdkonda, kus ta juhtis esimesel aastal Httpoolis partnerlussuhteid startupmaailmaga tegijatega ja viimasel aastal on juhtinud Meta Baltikumi tiimi. Oma elustiili iseloomustab Greta sõnadega: rahvusvaheline, arenev, tasakaalustatud.

LinkedIn

Elmo Puidet

Elmo Puidet

Elmo Puidet on konsultant, koolitaja ja coach, kes fokusseerib oma tegevust ettevõtluse ja ettevõtlikkuse, äriarenduse, arengu kavandamise ja (meeskondade) juhtimise valdkondades. Lisaks konsultanditööle on Elmo Viljandimaa Arenduskeskuse SA juhataja ja aitab luua paremat arengukeskkonda Viljandimaa ettevõtjatele ja kodanikuühendustele.

Elmo on rahvusvaheliste sertifikaatidega koolitaja ja coach, kelle pädevuses on:
Ärimudeli analüüs ja arendus (koolitused ja nõustamine);
Strateegiaprotsessi kavandamine ja juhtimine;
Äriplaanide koostamine;
Ettevõtjate, juhtide ja meeskondade koolitused, coaching ja mentorlus;
Eelarvete koostamine ja finantsanalüüs;
Finantsjuhtimise nõustamine.

Viimase 10 aasta jooksul on Elmo läbi viinud arenguprotsesse rohkem kui 100 erineva organisatsioonis ja koolitanud ligi 10 000 inimest.

Ene Seidla

Ene Seidla

Ene Seidla on koolitaja ja coach, kel on juhtimiskogemus nii avalikus kui erasektoris. Tema töökogemuste hulgas on ulatuslike muutuste juhtimine Tartu Ülikoolis ja erasektoris uue ärimudeli käivitamine, teenuse turule toomine, müügi ja tootmise juhtimine.

Üle 15 aasta on Ene tegelenud interaktiivsete koolitusega, mis on muutnud organisatsioone, kiirendanud protsesse ja innustanud osalejaid.

Ene ise ütleb, et ta õpetab inimeseoskusi, sest iga saavutuse, kokkuleppe või lahenduse taga on inimesed – olgu tegu tootmise või müügi, riigijuhtimise või põllumajandusega. Kõikjal teevad asju inimesed.

Ene koolitustes osalejad on välja toonud, et neis on:
– ägedad harjutused, millest saab ise (ja koos oma meeskonnaga) lahendusi luua;
– selged ja visuaalsed töövahendid, millega saab oma protsesse/probleeme läbi töötada;
– kasulikud võtted ja tehnikad, näited ja seosed

Ene viimaste aastate suuremad kliendid on Eesti Pank, Politsei- ja Piirivalveamet, Statistikaamet, Eesti Energia, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Swedbank, JCDecaux, Carlsberg, Apollo, Liikumakutsuv Kool. Ta oli JCI Estonia president 2002 ja senati president 2010, samuti senaator #63062.

HAL.ee

Heliina Teder

Heliina Teder

Heliina Teder on ettevõtja, JCI Toompea 2023. a president ning Ärifoorumi endine projektijuht. Ärifoorum on ettevõtlusest huvitunutele mõeldud loengute sari, mille keskmes on alati olnud juhendatud networking. Heliina lõi Ärifoorumile kontseptsiooni, mis on väga paljudel ettevõtlikel inimestel aidanud luua mitmeid uusi kasulikke kontakte ning mis on saanud palju positiivset vastukaja, sest teeb esmase kontakti loomise äärmiselt lihtsaks ja mugavaks. Just Ärifoorumist välja kasvanud juhendatud networkingu toob ta ka meie konverentsile. Seda kõike selleks, et konverentsist oleks osalejatele maksimaalne kasu ning juba konverentsi alguses saaksid inimesed omavahel tuttavaks. Seda kõike aga sellises võtmes, et ise mingeid jututeemasid mõtlema ei pea – kõik küsimused antakse Sulle ette!